Damteks

Hakkımızda

Başarıyla Örülmüş Bir Hikaye

Türkiye’nin lider akrilik iplik üreticilerinden biri olan Damteks, 1997 yılında 4.400 iğli bir fabrika olarak üretim faaliyetlerine başlamıştır. 30.000 metrekare kapalı alana sahip, 40.000 metrekare alanda kurulu fabrikasında gerçekleştirdiği üretimlerini özen ve titizlikle müşterilerine sunmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana “her zaman daha iyisini başarmak” hedefiyle üretime devam eden Damteks 2000, 2002, 2005, 2010 ve 2012 yıllarında gerçekleştirilen yatırımlarla birlikte 600.000 kg/ay üretim kapasitesine ulaşmıştır. Yapılan yatırımlar sonuçlarını kısa sürede göstermiş, son teknolojiye sahip makinalarla üretilen iplikler hem iç hem de dış piyasada aranılan iplik haline gelmiştir. Damteks, dünyanın birçok ülkesine yaptığı ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Üretimdeki başarısının yanı sıra uyguladığı yönetim sistemleri ve çevre uygulamaları ile Damteks, sektöründe emin adımlarla ilerlerken çalışan ve çevre bilincinden uzaklamamış; emeğe ve doğaya saygılı üretim vizyonunu korumuştur. Bugün, tüm sektörün güvenini kazanmış bir marka olmasında bu faktörlerin önemi büyüktür. İlerlemenin sonunun olmadığı bilinciyle hareket eden Damteks, sürekli yenilediği makina parkurunda her zaman aynı kaliteye sahip iplikleri müşterilerine üretmek için çalışmaya devam etmektedir.

Misyonumuz

Yüksek bilgi birikimi ve teknolojinin ışığında, her zaman aynı kalite standardına sahip iplikleri müşterilerimizle buluşturmak.

Vizyonumuz

Üretim kapasitemizi ve kalitemizi artırırken, en güncel çevre dostu teknolojileri tesisimize entegre ederek ekolojik dengeye olan saygımızı korumak.

Değerlerimiz

Dürüstlük.

Üretimini tamamladığımız hiç bir üründe dürüstlük ilkesinden vazgeçmeyiz.

 

Kalite.

Tüm ürünlerimiz her zaman aynı kalite standardına sahiptir.

 

Gelişim.

Doğa dostu üretimlerimizi, çağdaş üretim tesisimizde gerçekleştiririz.

Markalarımız

Ödüllerimiz ve Sertifikalarımız